WUMA Blackbelt Roll of Honour

FULL NAME DATE STYLE CLUB/TOWN INSTRUCTOR GRADE
Katie Hughes Mar 2008 Hop Kuin Do Kickboxing Tewkesbury Mark Smith 2nd Dan
Ross MacDuff Mar 2008 Hop Kuin Do Kickboxing Tewkesbury Mark Smith 2nd Dan
Georgia Gardiner Mar 2008 Hop Kuin Do Kickboxing Bristol Rita & Matt Ogden 2nd Dan
Johnathan Challoner Mar 2008 Hop Kuin Do Kickboxing Bristol Rita & Matt Ogden 2nd Dan
Joseph Challoner Mar 2008 Hop Kuin Do Kickboxing Bristol Rita & Matt Ogden 2nd Dan
David Waller Mar 2008 Kickboxing Windrush, Witney, Oxon Chris Hoyles 3rd Dan
Scott Kilburn Mar 2008 Kickboxing Windrush, Witney, Oxon Chris Hoyles 3rd Dan
Louise Palmer Mar 2008 Kickboxing Windrush, Witney, Oxon Chris Hoyles 2nd Dan
Neil Haine Mar 2008 Kickboxing Windrush, Witney, Oxon Chris Hoyles 1st Dan
David Mills Mar 2008 Kickboxing Fitness Academy, Chelmsford Laurence Sandum 1st Dan
Karl Goode Mar 2008 Hop Kuin Do Kickboxing Bristol Rita & Matt Ogden 1st Dan
Sarah Wiblin Mar 2008 Hop Kuin Do Kickboxing Bristol Rita & Matt Ogden 1st Dan
Daniel Spary Mar 2008 Hop Kuin Do Kickboxing Bristol Rita & Matt Ogden 1st Dan
Heidi Dixon Mar 2008 Hop Kuin Do Kickboxing Bristol Rita & Matt Ogden 1st Dan
Emma Williams Mar 2008 Hop Kuin Do Kickboxing Bristol Rita & Matt Ogden 1st Dan
Adam Williams Mar 2008 Hop Kuin Do Kickboxing Bristol Rita & Matt Ogden 1st Dan
Alisha Adcock Mar 2008 Hop Kuin Do Kickboxing Worcester Mark Perryment 1st Dan
Scott Emmerson Mar 2008 Kickboxing Ryton, Tyne & Wear Steve East 1st Dan
Carys Williams Mar 2008 Tae Kwon do Barry, Wales Mark Palfrey 1st Dan
Abigail Palfrey Mar 2008 Tae Kwon do Barry, Wales Mark Palfrey 1st Dan
Tom Farmer Mar 2008 Tae Kwon do Barry, Wales Mark Palfrey 1st Dan
Jadine Procope Mar 2008 Tae Kwon do Barry, Wales Mark Palfrey 1st Dan
Samuel Sturgess Mar 2008 Tae Kwon do Barry, Wales Mark Palfrey 1st Dan
Leighton Rowlands Mar 2008 Tae Kwon do Barry, Wales Mark Palfrey 1st Dan
Mollie Arbuthnot Mar 2008 Tae Kwon do Barry, Wales Mark Palfrey 1st Dan
Phillip Baldwin Feb 2008 Karate Whitstable, Kent. Justine Sibley 4th Dan
Uwe Mandler Feb 2008 TKD & Freestyle Worms, Germany Master Deadly 4th Dan
Andrew Gibbons Oct 2007 Wado Ryu Karate Gloucester David O'Brian 3rd Dan
Richard Howe Oct 2007 Wado Ryu Karate Gloucester David O'Brian 2nd Dan
Peter Burton Oct 2007 Freestyle Karate Kent John Luke Smirsley 2nd Dan
Jessica Hinaman Oct 2007 Hop Kuin Do Kickboxing Cheltenham, Gloucestershire Master Deadly 2nd Dan
Richard Oram Oct 2007 Lau-Gar Kung Fu North Wales Chris Edghill 2nd Dan
Paul Dolton Oct 2007 Kickboxing Witney, Oxon Glen Dunnett 2nd Dan
Dorothy Ashford Oct 2007 TaeKwondo South Wales Leanne Casley 3rd Dan
Hollie Roberts Oct 2007 TaeKwondo South Wales Leanne Casley 2nd Dan
Laura Charley Oct 2007 TaeKwondo South Wales Leanne Casley 1st Dan
Stuart Colvin Oct 2007 Hop Kuin Do Kickboxing Bristol Rita & Matt Ogden 1st Dan
Stephen Wragg Oct 2007 Hop Kuin Do Kickboxing Bristol Rita & Matt Ogden 1st Dan
James Love Oct 2007 Kickboxing Scarborough James Kirton 1st Dan
Simon Leith Oct 2007 Kickboxing Scarborough James Kirton 1st Dan
Sean Eade Oct 2007 Kickboxing Scarborough James Kirton 1st Dan
Ashley Cox Oct 2007 Kickboxing Witney, Oxon Glen Dunnett 1st Dan
Robert Gilkes Oct 2007 Kickboxing Witney, Oxon Glen Dunnett 1st Dan
Dale Jordan Oct 2007 Kickboxing Witney, Oxon Glen Dunnett 1st Dan
Ellie Davis Oct 2007 Kickboxing Witney, Oxon Glen Dunnett 1st Dan
Stewart Barefield Oct 2007 Kickboxing Witney, Oxon Glen Dunnett 1st Dan
Daniel Jacobs Oct 2007 Kickboxing Witney, Oxon Glen Dunnett 1st Dan
Deborah Jacobs Oct 2007 Kickboxing Witney, Oxon Glen Dunnett 1st Dan
Benjamin Jacobs Oct 2007 Kickboxing Witney, Oxon Glen Dunnett 1st Dan
Samuel Russell Oct 2007 Kickboxing Witney, Oxon Glen Dunnett 1st Dan
Jake Calcutt Oct 2007 Kickboxing Witney, Oxon Glen Dunnett 1st Dan
Iain McDuff Oct 2007 Kickboxing Tewkesbury Mark Smith 1st Dan
Heather Brown Oct 2007 Kickboxing Lincoln Peter Cook 1st Dan
Michael Thorne Oct 2007 Kickboxing Lincoln Peter Cook 1st Dan
John Tomlinson Jul 2007 Freestyle Kickboxing GRIMSBY Dale Lowe 1st Dan
Richard Sharpe Jul 2007 Freestyle Kickboxing Chelmsford, Essex Laurence Sandum 1st Dan
Tracey Hershaw Jul 2007 Hop Kuin Do Bristol (Black Dragons) Rita & Matt Ogden 2nd Dan
Bobby Hopkins Jul 2007 Hop Kuin Do Cheltenham HQ Master Deadly 1st Dan
Jamie Hopkins Jul 2007 Hop Kuin Do Cheltenham HQ Master Deadly 1st Dan
Ricky Lee Hopkins Jul 2007 Hop Kuin Do Cheltenham HQ Master Deadly 3rd Dan
Lynn Mann Jul 2007 Kickboxing Gloucester Bill Mann 2nd Dan
Diane Sobkowiak Jul 2007 Kickboxing Sleaford, Lincs 2nd Dan
Dave O'Bryan Jul 2007 Wado Ryu Karate Gloucester 3rd Dan
Ivan Beetlestone Jul 2007 Kickboxing Telford, Shropshire 5th Dan
Peter Sheridan Jul 2007 Karate/Kickboxing Kingsbridge, Devon 5th Dan
Derek Collins Jun 2007 Mayo shin do Oxford George Mayo (Deceased) 8th Dan
Stephen Chen May 2007 Karate London 5th Dan
Micheala Warner Mar 2007 Freestyle WHITSTABLE, KENT John Luke Smirsley 1st Dan
Katie J. Amos Mar 2007 Freestyle WHITSTABLE, KENT John Luke Smirsley 1st Dan
Steffan Burgess Mar 2007 Freestyle Bristol Neil Mortimer 1st Dan
Josi Hawthorne Mar 2007 Freestyle Bristol Neil Mortimer 3rd Dan
Mark Perryment Mar 2007 Hop Kuin Do WUMA HQ, Cheltenham Master Deadly 2nd Dan
Jonathan Izod Mar 2007 Windrush Kickboxing Witney, Oxon Chris Hoyles 2nd Dan
Jonathan Cliffe Mar 2007 Windrush Kickboxing Witney, Oxon Chris Hoyles 2nd Dan
Lisa Haine Mar 2007 Windrush Kickboxing Witney, Oxon Chris Hoyles 2nd Dan
Jordan Binns Petersons Mar 2007 Windrush Kickboxing Witney, Oxon Chris Hoyles 1st Dan
Carlie Barker Mar 2007 Windrush Kickboxing Witney, Oxon Chris Hoyles 1st Dan
Nicola M. Esson Mar 2007 Windrush Kickboxing Witney, Oxon Chris Hoyles 1st Dan
Robert Howse Mar 2007 Windrush Kickboxing Witney, Oxon Chris Hoyles 1st Dan
Robin French Mar 2007 Kickboxing CHELMSFORD, KENT Lawrence Sandum 1st Dan
Paul Mayfield Mar 2007 Black Dragon/Hop Kuin Do GRANTHAM, NOTTS Pete Cook 1st Dan
Jordan Lelham Mar 2007 Black Dragon/Hop Kuin Do SLEAFORD, NOTTS Pete Cook 1st Dan
Shawn Singfield Mar 2007 HOP KUIN DO
PRO STYLE Kickboxing
FLITWICK, BEDS Paul Childerley 1st Dan
Willie Rodger Feb 2007 Kickboxing Oban, Scotland 5th Dan
Steve Powell Feb 2007 Freestyle Wolverhampton 4th Dan
George Andronikidis Jan 2007 Shaolin Kung Fu Greece 7th Dan
Jonathan Barnfield Dec 2006 Kickboxing Haverfordwest, South Wales Graham Brockway 1st Dan
Stefan Frienling Dec 2006 Kickboxing Haverfordwest, South Wales Graham Brockway 1st Dan
Joanna Lewis Dec 2006 Kickboxing Haverfordwest, South Wales Graham Brockway 1st Dan
Carmen Lewis Dec 2006 Kickboxing Haverfordwest, South Wales Graham Brockway 1st Dan
Jake Joseph Dec 2006 Kickboxing Haverfordwest, South Wales Graham Brockway 1st Dan
Laurence Sandum Dec 2006 Kickboxing Chelmsford, Kent 5th Dan
Peter Cook Nov 2006 Kickboxing/Taekwondo Lincoln UFBDA Master Deadly 4th Dan
Keith Little Oct 2006 BORDERS Freestyle DUNS, SCOTLAND John Wilson 1st Dan
Angela J. Simpson Oct 2006 BORDERS Freestyle DUNS, SCOTLAND John Wilson 1st Dan
Kevin J. White Oct 2006 BORDERS Freestyle DUNS, SCOTLAND John Wilson 1st Dan
Oliver C. Brincat Oct 2006 SYSTEM SPORT KARATE MAIDENHEAD Ian Stewart 1st Dan
Nicholas Brivat Oct 2006 SYSTEM SPORT KARATE MAIDENHEAD Ian Stewart 1st Dan
Salim Mwija Oct 2006 Shin Tai Kickboxing Weston-Super-Mare Kevin Ludick 1st Dan
Kade Sherlock Oct 2006 Shin Tai Kickboxing Weston-Super-Mare Kevin Ludick 1st Dan
Pete De'Vanney Oct 2006 Shin Tai Kickboxing Weston-Super-Mare Kevin Ludick 1st Dan
Reece Gibbs Oct 2006 Shin Tai Kickboxing Weston-Super-Mare Kevin Ludick 1st Dan
Hugh Cheng Oct 2006 Shin Tai Kickboxing Japan & Weston-Super-Mare Kevin Ludick 1st Dan
Daniel Norris Oct 2006 Shin Tai Kickboxing Weston-Super-Mare Kevin Ludick 1st Dan
Christine Norris Oct 2006 Shin Tai Kickboxing Weston-Super-Mare Kevin Ludick 1st Dan
Martyn Norris Oct 2006 Shin Tai Kickboxing Weston-Super-Mare Kevin Ludick 1st Dan
Stephen Simmons Oct 2006 GD Freestyle Kickboxing Witney, Oxon Glen Dunnett 2nd Dan
Clifford Hathaway Oct 2006 GD Freestyle Kickboxing Witney, Oxon Glen Dunnett 2nd Dan
Keira Jo Lewis Oct 2006 GD Freestyle Kickboxing Witney, Oxon Glen Dunnett 1st Dan
Joshua Mapp Oct 2006 GD Freestyle Kickboxing Witney, Oxon Glen Dunnett 1st Dan
Ellis Scane Oct 2006 GD Freestyle Kickboxing Witney, Oxon Glen Dunnett 1st Dan
Louise Herron Oct 2006 GD Freestyle Kickboxing Oxford Glen Dunnett 1st Dan
Imogen Shayler Oct 2006 GD Freestyle Kickboxing Witney, Oxon Glen Dunnett 1st Dan
Danielle Curzen Oct 2006 Kickboxing Daventry, Oxon Maurice Young 1st Dan
Marc Daden Oct 2006 Kickboxing Fitness Academy, Chelmsford Lawrence Sandum 2nd Dan
Robert Jenns Oct 2006 Kickboxing Fitness Academy, Chelmsford Lawrence Sandum 1st Dan
Tracey Flight Oct 2006 Hop Kuin Do Stroud Roy Matthews 1st Dan
Lynda Simmons Oct 2006 Hop Kuin Do WUMA HQ, Cheltenham Master Deadly 1st Dan
Roy Matthews Oct 2006 Hop Kuin Do WUMA HQ, Cheltenham Master Deadly 2nd Dan
Charlene Matthews Oct 2006 Hop Kuin Do WUMA HQ, Cheltenham Master Deadly 2nd Dan
Tony Swaby Oct 2006 Hop Kuin Do WUMA HQ, Cheltenham Master Deadly 2nd Dan
Kyle Swaby Oct 2006 Hop Kuin Do WUMA HQ, Cheltenham Master Deadly 2nd Dan
Shane J. Lloyd Aug 2006 Shaolin Lau-Gar Kung Fu North Wales Martial Arts Centre, Bangor Chris Edghill 1st Dan
Darryl Gallagher Aug 2006 Shaolin Lau-Gar Kung Fu North Wales Martial Arts Centre, Bangor Chris Edghill 1st Dan
Manon Fflur Pritchard Aug 2006 Shaolin Lau-Gar Kung Fu North Wales Martial Arts Centre, Bangor Chris Edghill 1st Dan
Ceri Haf Pritchard Aug 2006 Shaolin Lau-Gar Kung Fu North Wales Martial Arts Centre, Bangor Chris Edghill 1st Dan
Sophie L Fletcher Aug 2006 Shaolin Lau-Gar Kung Fu North Wales Martial Arts Centre, Bangor Chris Edghill 1st Dan
Emma Louise Walters Aug 2006 Shaolin Lau-Gar Kung Fu North Wales Martial Arts Centre, Bangor Chris Edghill 1st Dan
Shane J. Lloyd Aug 2006 Shaolin Lau-Gar Kung Fu North Wales Martial Arts Centre, Bangor Chris Edghill 1st Dan
Tim Saxton Jul 2006 Hop Kuin Do Cheltenham Master Deadly 3rd Dan
Pat Sullivan Jul 2006 W. J. Kickboxing Churchdown Bill Mann 2nd Dan
Ian Creed Jul 2006 Korean Kickboxing Newmarket 2nd Dan
Gavin Peck Jul 2006 Korean Kickboxing Newmarket Ian Creed 2nd Dan
Jamie Moore Jul 2006 Kickboxing South Shields Steve East 1st Dan
Gary Walker Jul 2006 Kickboxing Scarborough James Kirton 1st Dan
Stephanie Lawson Jul 2006 Kickboxing Scarborough James Kirton 2nd Dan
Danielle Curzan Jul 2006 Kickboxing Newark Maurice Young 1st Dan
Gary Luce Jul 2006 Kickboxing Wales Leanne Casley 1st Dan
Alexandra Burnett Jul 2006 Kickboxing Chelmsford Laurence Sandum 1st Dan
Connor Lawlor Jul 2006 Kickboxing Scarborough James Kirton 1st Dan
Andrew Mason Jul 2006 Kickboxing Scarborough James Kirton 1st Dan
Paul Hutchison Jul 2006 Kickboxing South Shields Steve East 1st Dan
Ross MacDuff Jul 2006 Hop Kuin Do Tewkesbury Mark Smith 1st Dan
Katie Hughes Jul 2006 Hop Kuin Do Tewkesbury Mark Smith 1st Dan
Karen Nixon Jul 2006 Hop Kuin D o Bristol Black Dragons Rita & Matt Ogden 2nd Dan
Keiron Brown Jul 2006 Hop Kuin Do Bristol Black Dragons Rita & Matt Ogden 2nd Dan
Jack Roberts Jul 2006 Hop Kuin Do Bristol Black Dragons Rita & Matt Ogden 2nd Dan
Molly Hershaw Jul 2006 Hop Kuin Do Bristol Black Dragons Rita & Matt Ogden 2nd Dan
Christopher O'Brien Jul 2006 Hop Kuin Do Bristol Black Dragons Rita & Matt Ogden 1st Dan
Abigail Freeman Jul 2006 Hop Kuin Do Bristol Black Dragons Rita & Matt Ogden 1st Dan
Scott Curry Jul 2006 Hop Kuin Do Bristol Black Dragons Rita & Matt Ogden 1st Dan
Brian Daly Jul 2006 Hop Kuin Do Bristol Black Dragons Rita & Matt Ogden 1st Dan
Fern Daly Jul 2006 Hop Kuin Do Bristol Black Dragons Rita & Matt Ogden 1st Dan
Sharon Read Mar 2006 Kickboxing Windrush, Witney, Oxon Chris Hoyles 3rd Dan
Louise Shanahan Mar 2006 GST TaeKwon Do Cardiff, S/Wales Gina Lowry 3rd Dan
Samantha Crowley Mar 2006 GST TaeKwon Do Cardiff, S/Wales Gina Lowry 2nd Dan
Jane Arnold Mar 2006 Black Dragon/Hop Kuin Do Bristol Rita & Matt Ogden 2nd Dan
Nathan Coleman Mar 2006 Black Dragon/Hop Kuin Do Lincoln Peter Cook 2nd Dan
David Hogan Mar 2006 Tae Kwon Do Liverpool David Hogan 1st Dan
Daniel Rennett Mar 2006 Shaolin Lau Kung Fu Powy's, Wales Sharon Price 1st Dan
Anne McBroom Mar 2006 Kickboxing Scotland Charles Shanks 1st Dan
Mark Flenley Mar 2006 Hop Kuin Do Kickboxing Cheltenham HQ Master Deadly 1st Dan
Claire Prewett Mar 2006 Hop Kuin Do Kickboxing Bristol Black Dragons Rita & Matt Ogden 1st Dan
Georgia Gardiner Mar 2006 Hop Kuin Do Kickboxing Bristol Black Dragons Rita & Matt Ogden 1st Dan
Joe Challoner Mar 2006 Hop Kuin Do Kickboxing Bristol Black Dragons Rita & Matt Ogden 1st Dan
Jonathan Challoner Mar 2006 Hop Kuin Do Kickboxing Bristol Black Dragons Rita & Matt Ogden 1st Dan
Kelly Drewett Mar 2006 Kickboxing Windrush, Witney, Oxon Chris Hoyles 1st Dan
Kelly Ebanja Mar 2006 Kickboxing Windrush, Witney, Oxon Chris Hoyles 1st Dan
Louise Palmer Mar 2006 Kickboxing Windrush, Witney, Oxon Chris Hoyles 1st Dan
Amanda Menzies Mar 2006 Kickboxing Windrush, Witney, Oxon Chris Hoyles 1st Dan
Raul Cooper Lanes Mar 2006 Freestyle Karate Long Levens, Gloucester Mark Vannender 1st Dan
Ben Kitchen Mar 2006 Freestyle Karate Longlevens, Gloucester Mark Vannender 1st Dan
Mark Illingworth Mar 2006 Freestyle Karate Longlevens, Gloucester Mark Vannender 1st Dan
Chris Samiotis Mar 2006 Pro Style / Hop Kuin Do Flitwick, Bedfordshire Paul Childerley 1st Dan
Martin Hirst Mar 2006 Pro Style / Hop Kuin Do Flitwick, Bedfordshire Paul Childerley 1st Dan
Idris Williams Mar 2006 Black Dragon/Hop Kuin Do Lincoln Peter Cook 1st Dan
Jamie Leal Mar 2006 Black Dragon/Hop Kuin Do Lincoln Peter Cook 1st Dan
Mark Keal Mar 2006 Black Dragon/Hop Kuin Do Lincoln Peter Cook 1st Dan
Gary Cain Mar 2006 Black Dragon/Hop Kuin Do Lincoln Peter Cook 1st Dan
Mark Revell Mar 2006 Freestyle-Karate Haverfordwest, S/Wales Awarded by HQ 5th Dan
Chau Yiu Ming Mar 2006 Gung Fu Hong Kong 1st Dan
Lee Charles Mar 2006 Freestyle-Kickboxing Wirrall Awarded by HQ 4th Dan
Neil Mortimer Jan 2006 Kickboxing Bristol Awarded by HQ 4th Dan
Simon Williams Dec 2005 Shotokan Karate France Awarded by HQ 6th Dan
Jake Joseph Dec 2005 Kickboxing Haverfordwest, South Wales Graham Brockway 1st Dan
Stefan Frienling Dec 2005 Kickboxing Haverfordwest, South Wales Graham Brockway 1st Dan
Joanna Lewis Dec 2005 Kickboxing Haverfordwest, South Wales Graham Brockway 1st Dan
Carmen Lewis Dec 2005 Kickboxing Haverfordwest, South Wales Graham Brockway 1st Dan
Joanna Lewis Dec 2005 Kickboxing Haverfordwest, South Wales Graham Brockway 1st Dan
Graham Brockway Nov 2005 Kickboxing Haverfordwest, South Wales Graham Brockway 5th Dan
Leon Kelly Nov 2005 Freestyle Kickboxing Coventry Awarded by HQ 3rd Dan
Mick Fowles Nov 2005 Freestyle Kickboxing Coventry Awarded by HQ 5th Dan
Alby Bimpson Nov 2005 Freestyle Kickboxing Coventry Awarded by HQ 6th Dan
Master Ronnie Green Nov 2005 Freestyle Kickboxing Manchester Awarded by HQ Master Grade
Katrice Anderson Oct 2005 UFBDA Hop Kuin Do Lincoln Peter Cook 1st Dan
Michelle Keetly Oct 2005 UFBDA Hop Kuin Do Lincoln Peter Cook 1st Dan
Rachel Muress Oct 2005 UFBDA Hop Kuin Do Lincoln Peter Cook 1st Dan
Ryan Muress Oct 2005 UFBDA Hop Kuin Do Lincoln Peter Cook 1st Dan
Rhys Overland Oct 2005 UFBDA Hop Kuin Do Lincoln Peter Cook 1st Dan
Thomas Smart Oct 2005 UFBDA Hop Kuin Do Lincoln Peter Cook 1st Dan
Benjamin Smart Oct 2005 UFBDA Hop Kuin Do Lincoln Peter Cook 1st Dan
Terance Thompson Oct 2005 UFBDA Hop Kuin Do Lincoln Peter Cook 1st Dan
Callum Thompson Oct 2005 UFBDA Hop Kuin Do Lincoln Peter Cook 1st Dan
Darrel Wren Oct 2005 UFBDA Hop Kuin Do Lincoln Peter Cook 1st Dan
Danielle Kemsley Oct 2005 Freestyle Karate Whitstable, Kent 1st Dan
Jacob Ogden Oct 2005 F/tyle Kickboxing Coventry Jim Bacon 1st Dan
Zoe Russell Oct 2005 F/tyle Kickboxing Witney, Oxon Glen Dunnett 1st Dan
Paul Dolton Oct 2005 F/tyle Kickboxing Witney, Oxon Glen Dunnett 1st Dan
Benjamin Greatbatch Oct 2005 F/tyle Kickboxing Witney, Oxon Glen Dunnett 1st Dan
Savvas Demetriou Oct 2005 Hop Kuin Do Cheltenham, HQ Master Deadly 1st Dan
Jessica Hinaman Oct 2005 Hop Kuin Do Cheltenham, HQ Master Deadly 1st Dan
Elizabeth Coulborn Oct 2005 W. J. Freestyle Churchdown, Glos Bill Mann 1st Dan
Jonathan Bruce Oct 2005 W. J. Freestyle Churchdown, Glos Bill Mann 1st Dan
Colin Muress Oct 2005 UFBDA Hop Kuin Do Newark, Notts Peter Cook 2nd Dan
Louise Nelson Oct 2005 UFBDA Hop Kuin Do Lincoln Peter Cook 2nd Dan
Keith Summerfield Oct 2005 W. J. Freestyle Churchdown, Glos Bill Mann 2nd Dan
Rachel Coleman Oct 2005 UFBDA Hop Kuin Do Lincoln Peter Cook 3rd Dan
Karen Sutton Oct 2005 UFBDA Hop Kuin Do Lincoln Peter Cook 3rd Dan
David Heron Oct 2005 F/tyle Kickboxing Oxford Glenn Dunnett 3rd Dan
Tony Day Oct 2005 Freestyle Portsmouth Awarded by HQ 4th Dan
Terry Saxton Oct 2005 Hop Kuin Do HQ & Cirencester Awarded by HQ 4th Dan
Glenn Dunnett Sep 2005 F/tyle Kickboxing Witney - Oxon Awarded by HQ 4th Dan
Ian McLaughlin Jul 2005 F/tyle Kickboxing Winchcombe 2nd Dan
Steven Pritchard Jul 2005 Hop Kuin Do Bristol Black Dragons Rita & Matt Ogden 2nd Dan
Fiona Lovett Jul 2005 Hop Kuin Do Bristol Black Dragons Rita & Matt Ogden 2nd Dan
Evan Andrews Jul 2005 Shaolin Kung Fu Powys - Wales Sharon Price 2nd Dan
Mark Wright Jul 2005 F/tyle Kickboxing Fitness Academy - Chelmsford Lawrence Sandum 1st Dan
Geoff Watling Jul 2005 F/tyle Kickboxing Fitness Academy - Chelmsford Lawrence Sandum 1st Dan
Paul White Jul 2005 Shaolin Kung Fu North Wales - Bangor Chris Edghill 1st Dan
Richard Oram Jul 2005 Shaolin Kung Fu North Wales - Bangor Chris Edghill 1st Dan
Megan Roessler Jul 2005 Hop Kuin Do Bristol Black Dragons Rita & Matt Ogden 1st Dan
Joseph Lasek Jul 2005 Hop Kuin Do Bristol Black Dragons Rita & Matt Ogden 1st Dan
Tracey Hershaw Jul 2005 Hop Kuin Do Bristol Black Dragons Rita & Matt Ogden 1st Dan
Ben Heath Jul 2005 Hop Kuin Do Bristol Black Dragons Rita & Matt Ogden 1st Dan
Alan Dewey Jul 2005 F/tyle Kickboxing Chipping Campden James Gabb 1st Dan
Stephanie Jobson Jul 2005 F/tyle Kickboxing UFBDA - Lincoln Peter Cook 1st Dan
Lee Knight Jul 2005 F/tyle Kickboxing Redditch Adam Laurence 1st Dan
Matthew Laurence Jul 2005 F/tyle Kickboxing Redditch Adam Laurence 1st Dan
Darren Harrison Jul 2005 Kickboxing Moreton-in-Marsh Marcus Shirley 1st Dan
Susan Main Jul 2005 Kuei Ling Kung Fu Kuei Ling South Shields Steve East 1st Dan
Chris Farrell Jul 2005 Kuei Ling Kung Fu Kuei Ling South Shields Steve East 1st Dan
Laura Burnett Jul 2005 Kuei Ling Kung Fu Kuei Ling South Shields Steve East 1st Dan
Duncan Burnett Jul 2005 Kuei Ling Kung Fu Kuei Ling South Shields Steve East 1st Dan
Peter Gero May 2005 Tae Kwon Do Germany Awarded by HQ 7th Dan
Sharon Price May 2005 Chinese Kickboxing Newtown, Wales Sharon Price 3rd Dan
Suresh Vaidya Apr 2005 Wu Shu Nepal Awarded by HQ 5th Dan
Johann Haywood Apr 2005 Funokishi Karate Johannesburg, South Africa Johann Haywood 7th Dan
Carel Smit Apr 2005 Funokishi Karate Johannesburg, South Africa Johann Haywood 3rd Dan
Andre Classen Apr 2005 Funokishi Karate Johannesburg, South Africa Johann Haywood 3rd Dan
Hendrik Croeser Apr 2005 Funokishi Karate Johannesburg, South Africa Johann Haywood 1st Dan
Henry Phillips Apr 2005 Funokishi Karate Johannesburg, South Africa Johann Haywood 1st Dan
Jim Bacon
Chris Hoyles
Apr 2005 Freestyle Coventry
Windrush, Witney
Awarded by HQ 4th Dan
4th Dan
Kristian Harden Mar 2005 Freestyle Taekwondo Cardiff, Wales. GST Gina Lowry 1st Dan
Daniel Gabb Mar 2005 Freestyle Winchcombe James Gabb 2nd Dan
James Gabb Mar 2005 Freestyle Winchcombe Dan Gabb 2nd Dan
Alan Brown Mar 2005 Freestyle Kickboxing Fife, Scotland. Charles Shanks 1st Dan
Michael Downey Mar 2005 Freestyle Kickboxing Fife, Scotland. Charles Shanks 1st Dan
Morag King Mar 2005 Freestyle Kickboxing Fife, Scotland. Charles Shanks 1st Dan
Susan Purvis Mar 2005 Freestyle Kickboxing Fife, Scotland. Charles Shanks 1st Dan
Mark Perryment Mar 2005 Hop Kuin Do Cheltenham HQ Master Deadly 1st Dan
Thomas Hynes Mar 2005 Pro-Style Kickboxing Flitwick, Beds Paul Childerley 1st Dan
Joel Parkin Mar 2005 Freestyle Kickboxing Weston-Super-Mare Kevin Ludick 1st Dan
Christine Norris Mar 2005 Freestyle Kickboxing Weston-Super-Mare Kevin Ludick 1st Dan
Paul Hill Mar 2005 Freestyle Kickboxing Weston-Super-Mare Kevin Ludick 1st Dan
Gregory White Mar 2005 Freestyle Karate Windrush, Witney, Oxon Chris Hoyles 2nd Dan
David Waller Mar 2005 Freestyle Karate Windrush, Witney, Oxon Chris Hoyles 2nd Dan
Paul Healy Mar 2005 Freestyle Kickboxing Weston-Super-Mare Kevin Ludick 1st Dan
Lisa Haine Mar 2005 Freestyle Karate Windrush, Witney, Oxon Chris Hoyles 1st Dan
Edward Wassel Mar 2005 Freestyle Karate Windrush, Witney, Oxon Chris Hoyles 1st Dan
Jonathan Izod Mar 2005 Freestyle Karate Windrush, Witney, Oxon Chris Hoyles 1st Dan
John-Luke Smirsley Mar 2005 Freestyle Karate Whitstable White Dragons John-Luke Smirsley 3rd Dan
Graeme Heap Mar 2005 Freestyle Karate Whitstable White Dragons John-Luke Smirsley 2nd Dan
Jonathan Cliffe Mar 2005 Freestyle Karate Windrush, Witney, Oxon Chris Hoyles 1st Dan
Sam White Mar 2005 Freestyle Karate Whitstable White Dragons John-Luke Smirsley 1st Dan
Peter Burton Mar 2005 Freestyle Karate Whitstable White Dragon John-Luke Smirsley 1st Dan
Jason Burns Mar 2005 Freestyle Bristol "Mortimers Kickboxing" Neil Mortimer 1st Dan
Iain Rodger Mar 2005 Senshi Do Karate Oban, Scotland Awarded by HQ 4th Dan
Heath Gait Mar 2005 Freestyle & TKD South Wales - Falcons Awarded by HQ 5th Dan
Ali Mohammadi Mar 2005 Freestyle Karate Iran Awarded by HQ 4th Dan
Grand Master Masouli Feb 2005 Freestyle Karate Iran Awarded by HQ 10th Dan
David Kacperski Feb 2005 Kasakaidoryu Kasakaidoryu Awarded by HQ 10th Dan
Gary McKibben Feb 2005 Freestyle K/Box Fighting Fit Gym - Belfast Awarded by HQ 4th Dan
Dale Fewtrell Oct 2004 Hop Kuin Do Shropshire Master Deadly 3rd Dan
Leanne Casley Oct 2004 Tae Kwon Do South Wales Leanne Casley 3rd Dan
Dorothy Ashford Oct 2004 Tae Kwon Do South Wales Leanne Casley 2nd Dan
Ethan Franks Oct 2004 Tae Kwon Do GST - South Wales Gina Lowry 1st Dan
Keith Pollard Oct 2004 W.J. Freestyle W.J. Freestyle - Churchdown Bill Mann 2nd Dan
Angie Root Oct 2004 W.J. Freestyle W.J. Freestyle - Churchdown Bill Mann 2nd Dan
Charles Shanks Oct 2004 Freestyle Kickboxing Fife - Scotland Charles Shanks 2nd Dan
Craig Reid Oct 2004 Freestyle Kickboxing Fife - Scotland Charles Shanks 1st Dan
Nick Brincat Oct 2004 System Sport Karate Karate Ian 1st Dan
Emma Roberts Oct 2004 Tae Kwon Do South Wales Leanne Casley 1st Dan
Hollie Roberts Oct 2004 Tae Kwon Do South Wales Leanne Casley 1st Dan
Stephen Hill Oct 2004 Shaolin Lau-Gar Kung Fu Powys Kung Fu Sharon Price 1st Dan
Graham Jones Oct 2004 Shaolin Lau-Gar Kung Fu Powys Kung Fu Sharon Price 1st Dan
Leanne Hines Oct 2004 Shaolin Lau-Gar Kung Fu Powys Kung Fu Sharon Price 1st Dan
Charlotte Pollock Oct 2004 Shaolin Lau-Gar Kung Fu North Wales Martial Arts Chris Edghill 1st Dan
Gareth Perrin Oct 2004 Shaolin Lau-Gar Kung Fu North Wales Martial Arts Chris Edghill 1st Dan
Nicholas Cornes Oct 2004 Shaolin Lau-Gar Kung Fu North Wales Martial Arts Chris Edghill 1st Dan
Malcolm Sutton Oct 2004 Freestyle BBD 1st Dan
Richard Jones Oct 2004 Freestyle BBD 1st Dan
Shaun Williams Oct 2004 Hop Kuin Do Shropshire Dale Fewtrell 1st Dan
Kimberley Santos Oct 2004 Hop Kuin Do Freestyle Black Dragon Ass Peter Cook 1st Dan
Ryan Santos Oct 2004 Hop Kuin Do Freestyle Black Dragon Ass Peter Cook 1st Dan
Stephen Simmons Oct 2004 GD Freestyle Witney, Oxon Glen Dunnitt 1st Dan
Philip Free Oct 2004 GD Freestyle Witney, Oxon Glen Dunnitt 1st Dan
Clifford Hatherway Oct 2004 GD Freestyle Witney, Oxon Glen Dunnitt 1st Dan
Andrew Moores Oct 2004 GD Freestyle Witney, Oxon Glen Dunnitt 1st Dan
Karl Russell Oct 2004 GD Freestyle Witney, Oxon Glen Dunnitt 1st Dan
Keira Jo Lewis Oct 2004 GD Freestyle Witney, Oxon Glen Dunnitt 1st Dan
Paul Childerley Jul 2004 Hop Kuin Do Flitwick Pro Style KickBoxing Master Deadly 3rd Dan
Hashem Shihab Jul 2004 Hop Kuin Do Bristol Black Dragons Rita & Matt Ogden 2nd Dan
Roy Matthews Jul 2004 Hop Kuin Do Cheltenham College of Martial Arts Master Deadly 1st Dan
Charlene Matthews Jul 2004 Hop Kuin Do Cheltenham College of Martial Arts Master Deadly 1st Dan
Anthony Swaby Jul 2004 Hop Kuin Do Cheltenham College of Martial Arts Master Deadly 1st Dan
Jackie Mullinger Jul 2004 Hop Kuin Do Cheltenham College of Martial Arts Simone Hopkins 1st Dan
Keiron Brown Jul 2004 Hop Kuin Do Bristol Black Dragons Rita & Matt Ogden 1st Dan
Karen Nixon Jul 2004 Hop Kuin Do Bristol Black Dragons Rita & Matt Ogden 1st Dan
Molly Hershaw Jul 2004 Hop Kuin Do Bristol Black Dragons Rita & Matt Ogden 1st Dan
Jack Roberts Jul 2004 Hop Kuin Do Bristol Black Dragons Rita & Matt Ogden 1st Dan
Thomas Grunauer Jul 2004 Wado Ryu Karate Longlevens Karate Club Mark Valendar 1st Dan
Lee Hobson Jul 2004 Hop Kuin Do Lincoln United Freestyle Black Dragons Peter Cook 1st Dan
Patrick Sullivan Jul 2004 W. J. Freestyle Churchdown W.J.F. Bill Mann 1st Dan
Jack Roberts Jul 2004 Hop Kuin Do Bristol Black Dragons Rita & Matt Ogden 1st Dan
Jack Roberts Jul 2004 Hop Kuin Do Bristol Black Dragons Rita & Matt Ogden 1st Dan
Thomas Hopkins Oct 2003 Hop Kuin Do Cheltenham College of Martial Arts Master Deadly 4th Dan
Master Richard "DD" Hopkins
Login